0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

تولید محتوای دیجیتال چیست؟

دسته بندی ها : دیجیتال مارکتینگ 10 دی 1399 adcofg 65 بازدید

دیجیتال دنیای اعداد است. دنیای محاسبات رایانه‌ای و سیستم‌های الکترونیکی است. در این فضای شلوغ و رو به انفجار دنیای دیجیتال یک سوال اساسی به وجود می‌آید؟ چه اطلاعاتی درست و قابل اعتماد است؟ روزانه هزاران یا میلیون‌‌ها گیگابایت اطلاعات در سطح جهان در حال تولید است. این تولید محتوای دیجیتال باعث تغییر نگرش انسان در قرن 21 نسبت به جهان شده است. اما باید پرسید، چگونه باید از این محتوای دیجیتال بهره برد؟ یا حتی چگونه آن را تولید کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بدانید.

تولید محتوای دیجیتال را بشناسید

در گذشته رسانه‌هایی که اطلاعات مختلف را به مردم می‌رساند اغلب شامل موارد چاپی بود. مواردی نظیر:

 • کتاب
 • پوستر
 • بنر
 • مجلات و روزنامه‌ها

هم‌چنین طی یک قرن اخیر مواردی نظیر تلویزیون و رادیو نیز به این رسانه‌ها افزوده شد. اما با آغاز قرن 21 رسانه‌های دیجیتال توانستند کم‌کم جایگاه خود را در بین اقشار مختلف جوامع پیدا کنند.

امروزه اینترنت و محتوای دیجیتال بیشترین سهم از آگاهی‌رسانی را در جهان پیدا کرده است. حتی کتاب‌ها و مجلات که روزی منابع اصلی اطلاعاتی بودند تبدیل به محتوای دیجیتال شدند. لذا تولید محتوای دیجیتال به بزرگترین دغدغه بین افرادی که قصد اطلاع‌رسانی به هر نحو و هدفی را دارند تبدیل شده است.

تولید محتوای دیجیتالی سرعت دسترسی را بالا برده است

در حالی که دسترسی به فرم‌های سنتی محتوا وقت‌گیر است، محتوای دیجیتالی اجازه می‌دهد تا فقط با چند ضربه انگشت، به انواع اطلاعات دسترسی پیدا کنید. این طور نیست که مردم تنبل هستند بنابراین ترجیح می‌دهند محتوای دیجیتالی مصرف کنند. مخاطبی که قبلاً از محتوای سنتی استفاده کرده است، به همان پویایی سابق  است و اکنون فقط روش دسترسی او تغییر کرده است. این بدان دلیل است که محتوای دیجیتالی در عین فراگیری و همچنین تعاملی‌بودن، تحریک کننده نیز است.

برندها این شانس را دارند تا با مصرف‌کنندگان خود که در هر نقطه از جهان از طریق رسانه دیجیتال وجود دارند، ارتباط برقرار کنند. فیلم‌های تعاملی، مانند تبلیغات که داستان‌های احساسی را نشان می‌دهد، با هدف قرار دادن آکورد مناسب با مخاطب مناسب در زمان مناسب، به یک برند کمک می‌کند تا محصول خود و همچنین محصولات را تبلیغ کند. نتیجه نهایی این نوع ارتباطات با ارزیابی افزایش بازدید وب سایت و اینکه تعداد بسیاری از آنها به خرید تبدیل می‌شوند قابل مشاهده است.

محتوای دیجیتال تبلیغات صوتی غالباً مانند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌توانند از سایر اشکال تبلیغات موثرتر باشند. به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌ها دریافتند که تبلیغات ارائه شده توسط پادکست‌ها نسبت به آنچه توسط الگوریتم‌های فیس‌بوک یا اینستاگرام ارائه می‌شود “به دلیل روابط درک شده بین پادکست‌ها و شنوندگانشان” مؤثر است.

در حالی که حوزه دیجیتالی چیزی برای همه دارد، فیلترهای کافی را برای تغییر دامنه اطلاعات ارائه می‌دهد که باعث می‌شود محتوا بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد. این فرآیند انتخاب که به شخص کمک می‌کند جستجوی خود را بر روی پارامترهای خاص انجام دهد. تولید محتوای دیجیتال باعث می‌شود کاربر احساس ویژه ای کند. هرچه تحقیق فرد متمرکزتر باشد و نتایج هر چه بهتر باشد، رضایت‌مندی بالاتر است.

عکاسی دیجیتال و تاثیر آن در تولید محتوای آنلاین

عکاسی دیجیتال به شما امکان می‌دهد تعداد زیادی عکس با کیفیت بالا بگیرید و سپس آنها را ذخیره کنید آنها را ویرایش کرده و در هارد‌دیسک طبقه‌بندی کنید. دوربین‌های دیجیتال مقرون به صرفه، برای استفاده آسان هستند و همچنین اگر با یک دوربین آنالوگ قدیمی گرفته شده باشند، تصاویر شما نیز بیرون می‌آید. به علاوه برنامه‌های نرم افزاری تخصصی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد آلبوم‌های عکس را در رایانه خود ایجاد کنید. می‌توانید این آلبوم‌های عکس را در هر تعداد دستگاه ذخیره‌سازی ذخیره کنید.

کاربرد تصویر در فضای وب بسیار گسترده است. کاربران وب امروزه عادت کرده‌اند در هر صفحه تصاویر زیبا و مرتبط با موضوع را ببینند. به این منظور تولید عکس‌های جذاب و مرتبط برای کاربران اهمیت ویژه پیدا کرده است. از طرفی برخی وب‌سایت‌ها به سمت تصاویر یک‌دست و هم‌شکل روی آورده‌اند. لذا رویکردهای عکاسی دیجیتال برای تولید محتوا نیز روز به روز پیشرفت می‌کند.

تبلیغات صوتی دیجیتال عصر جدیدی در تولید محتوا

بیش از سه چهارم از کاربران اینترنت ایالات متحده حداقل یک بار در ماه به فرمت‌های صوتی دیجیتال مانند پادکست‌ها و پخش موسیقی گوش می‌کنند. شنوندگان پادکست بخش بسیار کمی از جمعیت اینترنت ایالات متحده (26.9٪) را تشکیل می‌دهند. اما این مخاطبان سریع‌ترین رشد را دارند. و 30.8 درصد شنوندگان صوتی دیجیتال از طریق رسانه‌های صوتی مختلف به این نوع محتوا دسترسی خواهند داشت.

اکثر تبلیغات صوتی می توانند آگاهی از برند را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. اما بعید است که بتوانند ترافیک سایت را بهبود بخشند. کاربر به طور کلی تجربه گوش دادن به صدا را برای رفتن و بازدید از وب سایت تبلیغ کننده فراهم نمی‌کند. این به این دلیل است که معمولاً راهی آسان برای مصرف‌کنندگان برای هدایت تبلیغات صوتی به وب سایت یا برنامه تلفن همراه وجود ندارد.

تولید محتوای صوتی دیجیتالی موثر است؟

محتوای دیجیتال تبلیغات صوتی غالباً مانند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی می‌توانند از سایر اشکال تبلیغات موثرتر باشند. به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌ها دریافتند که تبلیغات ارائه شده توسط پادکست‌ها نسبت به آنچه توسط الگوریتم‌های فیس‌بوک یا اینستاگرام ارائه می‌شود “به دلیل روابط درک شده بین پادکست‌ها و شنوندگانشان” مؤثر است.

آینده تولید محتوای دیجیتال

با وجود انواع مختلفی از مطالب موجود، سؤالی که کارشناسان اطلاعات در حال حاضر مطرح می‌کنند این نیست که چه نوع محتوا برای ایجاد لازم است، بلکه نحوه ارائه آن چیست؟ با ادامه محبوبیت تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و eReaders، مصرف‌کننده متوسط اکنون گزینه‌های گوناگونی دارد که علاوه بر رایانه خود، برای به دست آوردن جدیدترین قطعه محتوای دیجیتال روی آورد. بنابراین، برای موفقیت در عرصه محتوای دیجیتال، سازندگان محتوا باید بهترین روش برای ارائه محتوای دیجیتالی خود را به مصرف کنندگان تعیین کنند. شاید این محتوا یک کتاب باشد. شاید یک برنامه باشد. انتخاب مناسب به نیاز مخاطب بستگی دارد.

چگونگی تجارت برای ارائه محتوای دیجیتالی خود می تواند به شدت بر وضعیت مالی آن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، در فوریه 2011 ، Google وقتی برنامه خود را برای Google One Pass اعلام کرد، در دنیای انتشار محتوای دیجیتال موج ایجاد کرد. یک برنامه اشتراک که به ناشران امکان می‌دهد محتوای دیجیتالی را در وب و از طریق برنامه های تلفن همراه با استفاده از سرویس پرداخت موجود گوگل ، Google به فروش برسانند.

در نهایت تولید محتوای دیجیتال خوب است؟

به هر نوع محتوا که بر بستر سیستم‌های دیجیتال و رایانه‌ای منتشر شود محتوای دیجیتال گویند. تولید این نوع محتوا بسته به نیاز مخاطب و استراتژی سازمانی محتوای صوتی و تصویری و… را شامل می‌شود. استفاده صحیح از انواع محتوایی می‌تواند کمک شایسته‌ای به رشد یک کسب‌و‌کار نماید.

این نکته زندگی شما را دگرگون خواهد کرد!

شاید شما هم مثل هزاران نفر در سطح ایران نیاز به تولید محتوایی دارید که ارزشمند بوده و برای آن وقت گذاشته می‌شود، دیجی اف جی افتخار این را دارد که با بیش از ۴۰۰۰ هزار شرکت و شخص ایرانی به طور مستقیم کار کرده است، پس قطعا بهترین گزینه برای شما خواهد بود!
adcofg

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0